Pristup informacijama

Obavijest o načinu ostvarivanja prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija s podacima za kontakt službenika za informiranje

Pravo na pristup informacija koje posjeduje Osnovna škola „Lug“-Laskói Általános Iskola, Lug uređeno je Zakonom o pravu na pristup informacijama („N.N.“ broj 25/13, 85/15).

Zakonom se propisuju načela prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija, ograničenja prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija, postupak za ostvarivanje i zaštitu prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija.

Zahtjev za pravo na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija možete podnijeti Osnovnoj školi Lug“-Laskói Általános Iskola, Lug:

putem telefona na broj:  031 754-002
putem telefaxa na broj:  031 754-257
putem elektronske pošte: oslug@os-lug.skole.hr
zemaljskom poštom na adresu Osnovna škola „Lug“-Laskói Általános Iskola, Školska 6, 31328 Lug ili osobno u tajništvo škole od 7’00 do 15’00 sati.

Prilikom podnošenja zahtjeva nije potrebno platiti dodatnu naknadu uz obrazac.

Službenica za informiranje: Kristina Kubik dipl.iur.

Telefon: 031 754-002

Osnovna škola „Lug“-Laskói Általános Iskola, Lug  ima pravo na naknadu stvarnih materijalnih troškova koji nastanu pružanjem informacije korisniku prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija, kao i naknadu troškova dostave tražene informacije, koja se naplaćuje sukladno Kriterijima za određivanje visine naknade stvarnih materijalnih troškova i troškova dostave informacije („N.N.“ broj 12/14).

Obrazac za zahtjeva za pristup informacijama i zahtjeva za ponovnu uporabu informacija može se preuzeti sa Internet stranice škole